הצהרת אמן

בעבודות שלי מתקיים דיאלוג בין העולם החיצוני- הנראה, נקלט בחושים ונרשם בזיכרון, ובין העולם הפנימי- עולם טעון בחוויות, ברגשות ובידיעה על משהו מדויק והכרחי המבטא את עצמו יחד עם הצורות, בנביעה של אנרגיה מתוך החלל העשיר של הדף.

הדימויים הם סימני תרבות טעונים בהקשרים ארציים ובהקשרים מטפיזיים. עירום הנייר הרגיש והפגיע מעלה מוטיבים רבים: ציפור, נשר, לטאות, קערות, פרח, ספר, כתב, עלים,דג,פירמידה, קערה, משולש. ולעיתים גם דברים נטולי שם אך בעלי נוכחות ואופי, כמעט אישיות. ביטויי הטבע/תרבות מתמזגים לקיומיות ונוכחות חזקה בהן באים לידי ביטוי נשיות וחושניות, פגיעות, חיות ועוצמה, יופי, זיכרון, כאוס ומוות.

אני באה מעולם של מוסיקה, ריקוד, הילינג, קונג-פו ואמנות פלאסטית. שילובם יחד מולידים שיח מורכב. אני מחפשת את האסתטיקה הרקומה מתקשורת פנימית בין העולמות השונים ומבקשת לחבר בין רשתות ויזואליות ותודעתיות לאופן ייצוגם.

העבודה שלי כביכול מבקשת להחזיר לאמנות את העבר, מתוך חיבור לרוח השאמאן. כאשר האמנות לא הייתה "אמנות" אלא אוסף דימויים שאוצרים בתוכם כוחות מיסטיים עם עוצמות של פסלי אלילות פריון פרה-היסטוריות או הירוגליפים ככתב, כתמונה וכשרידים קדושים.

כתיבת תגובה